girls-g51aefef1c_1280
Kategorie:

3 najważniejsze korzyści płynące z pływania.

Avatar
Opublikowane przez Kriskon

Na tym blogu omówię 3 najważniejsze korzyści płynące z pływania oraz to, w jaki sposób może ono korzystnie wpłynąć na poprawę zdrowia i samopoczucia. Pływanie to tylko jedna z wielu różnych aktywności dostępnych, która zapewnia zabawny i skuteczny trening członkom.

Korzyść 1: Zdrowe serce i płuca

Pływanie działa na całe ciało i jest dobre dla zdrowego serca. Obozy letnie mocno angażuje wszystkie mięśnie ciała i podnoszą tętno!

Twoje serce i płuca będą pracowały cały czas podczas pływania i staną się silniejsze i sprawniejsze. To sprawi, że twoje ciało będzie zdrowsze, ponieważ twoje serce i płuca będą na lepszym poziomie sprawności. Ułatwi to codzienne czynności, takie jak chodzenie, wchodzenie po schodach i pranie, a nawet zmniejszy ryzyko problemów z sercem i nadciśnienia.

Korzyść 2: Silniejsze i stonowane mięśnie

Pływanie angażuje wiele mięśni w całym ciele. Pływanie z oporem wody pomaga poprawić siłę mięśni, podczas gdy pływanie przez dłuższy czas pomaga budować wytrzymałość, dzięki czemu możesz biec dłużej. Gdy twoje mięśnie staną się silniejsze dzięki odrobinie ciężkiej pracy, twoje mięśnie również zaczną wyglądać na bardziej stonowane.

 

Pływanie może być świetne dla osób z urazami mięśni, artretyzmem lub innymi problemami związanymi z intensywnymi ćwiczeniami. Stanowi alternatywę o niskim wpływie na siłownię, studio lub kort tenisowy.

Ponadto pływanie może zmniejszyć niektóre bóle odczuwane w stawach i może być w stanie poprawić powrót do zdrowia po kontuzji. Jedno z badań wykazało, że osoby z chorobą zwyrodnieniową stawów zgłaszały zmniejszenie bólu i sztywności stawów oraz miały mniejsze ograniczenia podczas pływania. Z tych powodów pływanie może być doskonałym wyborem dla członków szukających ćwiczeń o niskim wpływie na organizm w Exmouth, Sidmouth i Honiton.

Korzyść 3: Dobre samopoczucie psychiczne

Niezwykle ważną korzyścią płynącą z pływania jest pozytywny wpływ na psychikę, jaki może mieć na Ciebie. Ćwiczenia mogą poprawić nastrój oraz zwiększyć pewność siebie i wiarę w siebie. Regularne ćwiczenia wykazały również poprawę snu i zmniejszenie poziomu stresu.

Naukowcy  przebadali  grupę pływaków bezpośrednio przed i po pływaniu w YMCA w Nowym Tajpej na Tajwanie. Spośród 101 ankietowanych osób 44 zgłosiło lekką depresję i odczuwanie stresu związanego z szybkim tempem życia. Po pływaniu liczba osób, które nadal odczuwały stres, spadła do zaledwie ośmiu. To pokazuje, jak ważne może być pływanie dla niemowląt.