używany iPhone
Kategorie:

Dlaczego przesiąść się na używany iPhone?

1. Bezpieczeństwo informacji

Firmy zajmujące się bezpieczeństwem informacji jednogłośnie zgadzają się, że urządzenia używane Apple są bezpieczniejsze niż urządzenia z Androidem. Według raportu Forbesa, 97 procent złośliwego oprogramowania na smartfony atakuje telefony z Androidem.

Telefony z Androidem otrzymują złośliwe oprogramowanie i wirusy, szczególnie ze sklepów z aplikacjami. App Store firmy Apple ma mniej aplikacji do zaoferowania niż sklep z aplikacjami na telefony z Androidem, ale liczba dostępnych aplikacji nie jest najważniejszym elementem sklepów z aplikacjami. Apple bardzo ostrożnie wybiera, którzy twórcy aplikacji uzyskują dostęp do tzw. ekosystemu Apple – sieci urządzeń, aplikacji i deweloperów. Wprowadzenie aplikacji zawierających złośliwe oprogramowanie do App Store jest praktycznie niemożliwe.

Dla porównania, sklep z aplikacjami Google, Google Play, to obsługiwane przez reklamy i bezpłatne środowisko, w którym każdy może wyświetlać swoje aplikacje. Android pozwala również na instalowanie aplikacji spoza sklepu Google Play – uniemożliwiając monitorowanie aplikacji, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie i wirusy.

używany iPhone 12

Oprócz sklepu z aplikacjami, nieaktualizowane systemy operacyjne również powodują zagrożenia bezpieczeństwa. Ponieważ kilku producentów telefonów korzysta z systemu operacyjnego dostarczanego przez Google, nie wszyscy z nich otrzymują aktualizacje w tym samym czasie, przez co są narażeni na ogromne zagrożenia bezpieczeństwa. Urządzenia z systemem iOS są produkowane wyłącznie przez firmę Apple, więc odpowiedni problem nie istnieje.

2. Ekosystem Apple

Asortyment produktów Apple znacznie się powiększył w ostatnich latach. Firma zaczynała od produkcji komputerów i od tego czasu dodała do swojego asortymentu odtwarzacze muzyczne, tablety i inteligentne zegarki. Obecnie Apple oferuje szeroką gamę produktów i usług do różnych celów.

Urządzenia współpracują ze sobą płynnie i bez wysiłku. Nie musisz pobierać ani instalować osobnych aplikacji, aby je ze sobą połączyć, wystarczy, że zalogujesz się na urządzeniach za pomocą tego samego Apple ID. Zdjęcia, e-maile, notatki i kalendarze można udostępniać wszystkim urządzeniom. Nie musisz też płacić dwa razy za aplikacje, filmy czy książki – znajdziesz je na wszystkich swoich urządzeniach.

Zamknięty ekosystem gwarantuje również bezpieczeństwo użytkownika. Środowisko operacyjne jest bezpieczne, gdy urządzenia, użytkownicy, producenci i twórcy aplikacji znajdują się w tym samym ekosystemie, nawet taki model jak iPhone. Outlet czy prywatnie – to wciąż ten sam telefon.

Inaczej jest w przypadku telefonów z Androidem. Kilku różnych producentów produkuje telefony i tablety oparte na tym samym systemie operacyjnym, więc nie można zagwarantować bezpiecznego ekosystemu i płynnego korzystania z urządzeń.

używany iPhone

3. Łatwość użytkowania

Telefony Apple słyną z łatwości obsługi. Ich użyteczność wynika z prostej logiki obsługi: wszystkie aplikacje są uruchamiane z ekranu głównego. Na przykład wszystkie ustawienia można znaleźć w jednym menu. I nawet jeśli zaktualizujesz swojego używanego iPhone’a do najnowszego modelu, system operacyjny nadal działa w ten sam sposób, a jego użycie jest łatwe.

Telefon z Androidem można modyfikować i dostosowywać na różne sposoby, ale podstawowe funkcje jego systemu operacyjnego są znacznie bardziej skomplikowane i mylące niż system iOS. Jeśli cenisz łatwy w obsłudze i dobry smartfon do podstawowych zastosowań, używany iPhone jest oczywistym wyborem.