hd-wallpaper-g5f734a6e0_1280
Kategorie:

Jak używać i konserwować odkurzacze do liści.

Avatar
Opublikowane przez Kriskon

Podczas jesieni odkurzacz do liści jest czymś, bez czego wiele osób po prostu nie może żyć.

I chociaż korzystanie z dmuchawy do liści jest dość proste, warto pamiętać aby konserwować odkurzacze do liści Stihl. Poniższe wskazówki pomogą Ci zachować bezpieczeństwo, używać dmuchawy do liści we właściwy sposób, a nawet wydłużyć jej żywotność.

Wskazówki dotyczące korzystania z odkurzacz do liści

  • Daj mu odpowiednie paliwo. Większość dmuchaw do liści działa na mieszance benzyny bezołowiowej i oleju dwusuwowego. Przed uruchomieniem dmuchawy do liści sprawdź w instrukcji obsługi, jakie dokładnie paliwo jest potrzebne.
  • Użyj najniższego ustawienia mocy. Uruchamianie dmuchawy do liści na pełnych obrotach powoduje jej duże zużycie. Zacznij od najniższego ustawienia mocy i stopniowo zwiększaj — możesz potrzebować mniej mocy, niż myślisz.
  • Unikaj przeszkód. Większość dmuchaw do liści ma plastikowe części, które łatwo pękają. Z tego powodu staraj się unikać uderzania dmuchawą o cokolwiek.
  • Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Chroń się, nosząc zatyczki do uszu, gogle spełniające normy ochrony oczu, antypoślizgowe rękawice, antypoślizgowe buty, dopasowaną odzież i długie spodnie.
  • Bądź rozważny. Sprawdź, czy Twoja społeczność ma rozporządzenie określające, kiedy można używać dmuchaw do liści. (Staraj się unikać wczesnych godzin porannych i późnych wieczorów, nawet jeśli tak nie jest.) Unikaj zdmuchiwania liści w kierunku domów, ludzi, zwierząt domowych i samochodów.

Wskazówki dotyczące konserwacji odkurzacz do liści

  • Wytrzyj to. Za każdym razem, gdy skończysz używać dmuchawy do liści, przetrzyj ją wilgotną szmatką. Pamiętaj o oczyszczeniu obszaru wokół filtra powietrza, łopatek wentylatora i obszaru wokół gaźnika.
  • Regularnie sprawdzaj filtr. Filtr powinien być wolny od zanieczyszczeń iw przyzwoitym stanie. Wyczyść go w ciepłej wodzie z mydłem, jeśli jest szczególnie brudny. Jeśli jest zużyty lub stary, wyrzuć go i wymień filtr.
  • Sprawdź wąż. Wystarczy kilka sekund, aby zauważyć, czy wąż jest pęknięty lub luźny.
  • Przechowuj go w suchym, bezpiecznym miejscu. Dmuchawę do liści należy przechowywać w dobrze wentylowanym miejscu, z dala od niebezpiecznych chemikaliów lub czegokolwiek, co mogłoby zapalić benzynę.

Teraz, gdy Ty i Twoja dmuchawa do liści jesteście gotowi do pracy, nadszedł czas, aby raz na zawsze rozprawić się z liśćmi.