dekoracje do domu i wnętrza (1)
Kategorie:

Oto jak udekorować swój dom

Jeśli potrafisz określić styl, jaki chcesz we wnętrzu swojego domu, jesteś w połowie drogi! Prostą zasadą jest stosowanie tego samego stylu we wnętrzu, co na zewnątrz domu. W architektonicznym stylu domu, takim jak ranczo lub rzemieślnik , dobrze sprawdzają się elementy z ciemnego, bogatego drewna, czyste meble i wiele odcieni ziemi.

Oto cztery najpopularniejsze style dekoracji domu, które należy wziąć pod uwagę:

Styl przejściowy pasuje do większości domowych stylów architektonicznych. Wygląd jest hybrydą nowoczesnego i tradycyjnego — idealny do aktualizacji starszych stylów domowych, takich jak kolonialny lub wiktoriański, lub do ocieplenia domu o nowej konstrukcji. Przejściowy styl dekoracji domu obejmuje użycie ciemnego drewna, kamienia, neutralnych kolorów i ziemistych czerwieni, szałwii i oliwkowej zieleni jako kolorów akcentujących. Meble są dość opływowe, ale mają więcej zdobień i bardziej zaokrąglone, bardziej miękkie linie. Dekoracje do domu są bardzo ważną częścią każdego wnętrza.

Nowoczesny

Nowoczesny styl dekoracji jest dobrze skrojony i charakteryzuje się czystymi liniami. Odcienie drewna i ziemi dodają miękkości czystym prostym liniom. Popularne są nowoczesne sofy lub elementy wystroju z połowy wieku. Domy ranczo, domy z epoki Art Deco i domy zbudowane w latach 50. XX wieku najlepiej pasują do nowoczesnego wystroju. Akcesoria do domu pomogą w jego upiększeniu.

Współczesny

Współczesny design to najbardziej oszczędny i minimalistyczny styl projektowania. Kilka sztuk jest używanych w każdym pokoju. Wybór kolorów jest zwykle sprowadzony do czerni, bieli lub szarości z akcentami w kolorze podstawowym. Zamiast drewna zastosowano metal i szkło. Dekorując od podstaw, nowoczesny styl jest dobrym pomysłem, gdy pracujesz z mniejszymi przestrzeniami i/lub chcesz podkreślić naturalne cechy domu, takie jak duże, jasne okna lub detale architektoniczne.

Dom wiejski

Farmhouse jest obecnie bardzo popularny dzięki projektantom takim jak Joanna Gaines . Ten styl dodaje radości, przytulności i odrobiny fantazji Twojemu nowemu domowi. Aby urządzić od podstaw w wiejskim stylu, najważniejsze są praktyczne, przytulne i zachęcające. Sofy powinny być wyściełane, aby zapewnić wygodę, i nakryte, aby nie wymagały konserwacji. Stoły z drewna są ziemiste i niezobowiązujące. Kolory i elementy akcentujące nawiązują do stylu vintage lub sklepu z antykami.