dieta jadłospis (1)
Kategorie:

Post przerywany w celu utraty wagi: wszystko, co musisz wiedzieć

Utrata masy ciała nie oznacza głodzenia się – chodzi o spożywanie właściwych pokarmów we właściwych ilościach we właściwym czasie. Przerywany post w celu utraty wagi działa tak, aby utrzymać godziny jedzenia w określonych porach dnia, pracując nad metabolizmem i pomagając zmniejszyć wagę. Oto jak.

Co to jest post przerywany?

Media społecznościowe oraz strony internetowe dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia są dziś pełne terminu post przerywany i mówią o jego zaletach. Ale co to jest? Nie oznacza to, że całkowicie przestajesz jeść – jest to sposób odżywiania, w którym przestrzegasz regularnych postów przez krótki czas lub obserwujesz godziny minimalnego lub zerowego spożycia jedzenia.

Tak więc, robiąc przerwy żołądkowe lub ograniczając godziny spożywania pokarmów, pozwalasz układowi trawiennemu i metabolicznemu na wyrównanie i dostosowanie się oraz lepszą pracę.

Rodzaje przerywanego postu w celu utraty wagi:

‍Istnieją różne metody przerywanego postu w celu utraty wagi, które można zastosować.

16:8: Jest to jedna z najpopularniejszych form postu przerywanego w celu utraty wagi. 16 i 8 oznaczają liczbę godzin w ciągu dnia. Ograniczasz okno jedzenia do 8 godzin w ciągu dnia i unikasz jedzenia przez pozostałe 16. Tak więc, jeśli twój ostatni posiłek w ciągu dnia jest o 19:00 wieczorem, następny posiłek będzie o 11:00 następnego dnia .

Ograniczenie „godzin jedzenia” może pomóc schudnąć i obniżyć ciśnienie krwi. Należy pamiętać, że napychanie się podczas tego 8-godzinnego okna żywieniowego – lub spożywanie zbyt dużej ilości niezdrowej żywności – nie pomoże schudnąć.

5:2: Odnosi się to do dni tygodnia. Przez 5 dni w tygodniu jesz normalnie – bez ograniczeń, bez ograniczeń. Przez pozostałe dwa dni spożywasz tylko 1/4 kalorii, które spożywasz w zwykły dzień. Więc jeśli jesteś na diecie 2000 kalorii przez 5 dni w tygodniu, pozostałe dwa dni wymagałyby spożycia zaledwie 500 kalorii.

Również w tym przypadku przestrzeganie diety 5:2 nie oznacza, że ​​większość z 2000 kalorii uzyskasz z niezdrowego jedzenia – powinieneś dążyć do zdrowego odżywiania i spożywania dużej ilości niskokalorycznych, bogatych w składniki odżywcze pokarmów w pozostałe dni.

1. ADF:

‍ To jest prostsze niż większość innych i dobra dieta online na czczo do utraty wagi. Pościsz co drugi dzień i jesz to, co lubisz w dni wolne od postu. Istnieje również zmodyfikowana opcja, w której można spożywać 500 kalorii w dniu „postu”. Dodanie elementu aktywności fizycznej może jeszcze bardziej ulepszyć tę metodę przerywanego postu w celu utraty wagi.

2. Zjedz-zatrzymaj-zjedz:

‍ Zapoczątkowany przez autora książki Eat-Stop-Eat Brad Pilon, ten plan obejmuje wybranie dwóch dni w tygodniu (nie następujących po sobie), w których powstrzymujesz się od jedzenia przez 24 godziny – nie, w ogóle żadnego jedzenia! Ideą tej praktyki jest to, że spożywanie niewielkiej ilości lub zerowej ilości kalorii w tym okresie pomaga w utracie wagi, zachęcając organizm do wykorzystania istniejącego tłuszczu jako źródła energii.

3. Dieta wojownika:

‍ Ten jest nieco ekstremalny – i czerpie ze sposobu, w jaki jedli starożytni wojownicy, jak sama nazwa wskazuje! Stworzony w 2001 roku przez Ori Hofmeklera, wymaga od pacjenta spożywania bardzo małych posiłków przez 20 godzin w ciągu dnia i jedzenia tyle, ile potrzeba na 4-godzinne okno w nocy. Dieta 1500 kcal to właśnie jest wybór dla Ciebie.

Podczas 20-godzinnego okresu postu dozwolone jest ograniczone spożycie nabiału, jajek na twardo, surowych owoców i warzyw oraz płynów o zerowej kaloryczności w celu nawodnienia. Może to być trudne do przestrzegania, ale jest to dobra metoda przerywanego postu w celu utraty wagi.

Jak to pomaga

Oto niektóre z korzyści płynących z postu przerywanego .

  • Utrata masy ciała
  • Redukcja tłuszczu z brzucha / zrzucanie centymetrów wzdłuż talii
  • Zmniejsza choroby układu krążenia
  • Pomaga w zmniejszeniu spożycia kalorii
  • Lepsze zdrowie i tempo metabolizmu

Przełamywanie postu

Aby przerywany post, aby utrata masy ciała działała dobrze, musisz być inteligentny, jeśli chodzi o to, jak go łamać, uważając, aby nie powodować nagłych skoków poziomu cukru we krwi poprzez spożywanie fast foodów i słodkich pokarmów.

  • Twój pierwszy posiłek powinien być lekki i mały
  • Trzymaj się mniejszych ilości węglowodanów i tłuszczów w pierwszym posiłku
  • Uzupełnij białko, witaminy i minerały
  • Uważaj na wielkość porcji

Połączenie diety z ćwiczeniami przyniesie Ci długotrwałe efekty postu przerywanego.

Jeśli szukasz wskazówek dotyczących przerywanego postu, aby schudnąć, a nawet całkowitej zmiany planu diety, aby kontrolować swoją wagę, skontaktuj się z nami. Nasz Program Kontroli Wagi ma na celu zarówno utratę tkanki tłuszczowej, jak i budowanie mięśni, a nasze dostosowane plany pomogą Ci osiągnąć Twoje cele.

Często zadawane pytania

Jak zrobić przerywany post, aby schudnąć.

Istnieją różne metody postu przerywanego, najbardziej popularne to metoda 16:18, metoda 5:2, dieta na cellulit wojownika, metoda Eat Stop Eat oraz metoda ADF lub postu na drugi dzień.

Co jeść na przerywanym poście, aby schudnąć.

Post przerywany nie ogranicza żadnej konkretnej grupy żywności, ale zawsze należy trzymać się całych, nieprzetworzonych pokarmów bogatych w białko, błonnik, witaminy i minerały. Unikaj rafinowanych mąk i cukrów oraz pakowanej żywności. Kieliszek rozcieńczonego octu jabłkowego może pomóc w utrzymaniu nawodnienia i zapobieganiu apetytowi podczas postu.

Czy post przerywany jest dobry na odchudzanie?

Tak, jest to skuteczny sposób na trwałe schudnięcie, jeśli jesz odpowiednią kombinację pokarmów.

Ile możesz schudnąć w ciągu miesiąca stosując przerywany post?

Utrata masy ciała różni się w zależności od osoby i zależy również od aktywności fizycznej. Idealnie byłoby, gdyby utrata masy ciała w tempie od pół do jednego kg tygodniowo była uważana za zdrową i zrównoważoną, niezależnie od tego, czy przestrzegasz przerywanego postu w celu utraty wagi, czy innego planu odchudzania.

Który okresowy post jest najlepszy do utraty wagi?

Możesz wybrać plan postu przerywanego, który najbardziej Ci odpowiada – ludzie mają różne tempo przemiany materii i dyspozycje, więc kwestią jest sprawdzenie, który plan działa, aby Cię nasycić.