bhp
Kategorie:

WŁAŚCIWY STRÓJ DLA PRACUJĄCYCH KOBIET W BUDOWNICTWIE

Mimo że kobiety stanowią około 50% ogólnej siły roboczej w USA, pracownicy budowlani mogą liczyć tylko na 10% zatrudnionych kobiet. Oznacza to, że kobiety są nadal niewykorzystanym rynkiem pracowników, zwłaszcza w budownictwie i rzemiośle. Kobiety muszą czuć się częścią zespołu i mieć odpowiednie środki ochrony osobistej. Są silnymi członkami zespołu, chcą się uczyć i mają różnorodny zestaw umiejętności. Ich rozwój i włączenie jako członków zespołu i jako specjalistów w miejscu pracy jest kluczem do utrzymania.

Częścią inkluzywności jest zapewnienie pracownicom odpowiednio dopasowanych ŚOI, w tym odzieży odblaskowej . Przez lata kobiety w zawodach nie miały zbyt wielu możliwości wyboru odzieży roboczej. Często nosili ten sam strój, co ich męscy odpowiednicy. W niektórych przypadkach to zadziałało. Ale ogólnie rzecz biorąc, te zbyt duże ubrania ochronne nie pasowały właściwie. Workowate ubrania mogą powodować zagrożenia na sprzęcie budowlanym, co często prowadzi do potknięć i upadków – głównej przyczyny obrażeń na stanowiskach pracy. Obcisła odzież prowadzi do dyskomfortu i niewłaściwego noszenia, np. noszenia odzieży rozpiętej, schowanej lub w ogóle jej nie ma.

Innym razem kobiety nosiły zupełnie inne ubiory niż mężczyźni, co wyróżniało kobiety na  tle rówieśników. To często powodowało, że kobiety czuły się wykluczone z zespołu. Jeżeli jest zainteresowany tematyką produkty bezpieczeństwo i manualne dozowniki do mydła to sklep PremioSafe jest dla Ciebie.

W ciągu ostatnich kilku lat odzież szyta na miarę dla kobiet stała się bardziej popularna. Te ubrania wyglądają podobnie do odzieży męskiej, ale zostały zaprojektowane z uwzględnieniem konkretnych detali, które uwzględniają kobiecą formę i kształt. Niektóre szczegóły projektu obejmują:

  • Węższe w ramionach
  • Nieco zwężane w talii
  • Szerszy fałd (biodra) lub rozcięcia po bokach
  • Wyższe zamki/zamknięcia dla większej ochrony i bezpieczeństwa

Te lepiej dopasowane ubrania zwiększają zgodność i pomagają ograniczyć wypadki i upadki spowodowane niebezpieczeństwami złapania. Robotnice budowlane są już zobowiązane do radzenia sobie z niezliczonymi zagrożeniami w pracy ze względu na charakter ich pracy, więc po co dodawać do tego źle dopasowane ubrania?

Na placach budowy i halach produkcyjnych w całej Ameryce kobiety wnoszą znaczący wkład. Niezbędne jest, aby mieli dostęp do środków ochrony osobistej, które zostały zaprojektowane specjalnie w celu ich odpowiedniego dopasowania i ochrony. Nadwymiarowe ŚOI mogą przeszkadzać, zmniejszać produktywność i potencjalnie prowadzić do obrażeń.

Kamizelki odblaskowe , T-shirty , kurtki zimowe i kurtki przeciwdeszczowe zaprojektowane specjalnie dla kobiet są teraz dostępne, aby wyposażyć pracownice w różne zastosowania i pory roku. Oferowana jest również odzież ANSI/ISEA 107 Type O Class 1, Type R Class 2 i Type R Class 3, obejmująca różne wymagania dotyczące zgodności i zastosowania.

Różnorodność dostępnej obecnie odzieży odblaskowej pozwala kobietom budowlanym i rzemieślniczym dopasować się do swoich męskich rówieśników. Integralność zespołu wraz z odpowiednio dopasowaną odzieżą i ŚOI sprawią, że kobiety będą czuły się bardziej komfortowo i bezpiecznie w pracy. Poczucie bezpieczeństwa i komfortu w pracy nie tylko pomoże przyciągnąć pracownice, ale także pomoże je zatrzymać.