naprawa zmywarki Warszawa (1)
Kategorie:

6 najczęstszych powodów, dla których masz nieszczelną zmywarkę

Czy byłeś zestresowany z powodu przeciekającej zmywarki? Jeśli dzień po dniu będziesz czyścić kałuże wody spod zmywarki, nadszedł czas, aby to naprawić. Nie zakładaj automatycznie, że będziesz musiał kupić nowy — mamy kilka rozwiązań typowych problemów ze zmywarką.

Jako kałuże wodne staje się równie brudna, co niebezpieczna. Najpierw sprawdź instrukcję obsługi lub poszukaj numeru modelu, aby uzyskać więcej wskazówek i zasobów. Większość głównych producentów zmywarek, takich jak Kitchenaid, Frigidaire, GE i Bosch, ma świetne strony internetowe pełne przydatnych informacji.

Sprawdź listę, aby wyjaśnić, co powoduje wyciek ze zmywarki i co z tym zrobić, jeśli to się stanie. Czy szukasz serwisu naprawa zmywarek Warszawa?

1. Nieszczelne drzwi zmywarki

Jeśli zauważysz, że woda zbiera się tuż pod drzwiami, prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego moja zmywarka przecieka? Czy jest całkowicie zepsuty? Niekoniecznie; przyczyną tego może być przeciekanie zmywarki w drzwiach. Możesz mieć wygięty lub luźny zatrzask drzwi, powodując, że drzwi nie zatrzaskują się prawidłowo.

Prostym rozwiązaniem jest dokręcenie zatrzasku śrubokrętem, który zabezpiecza zamknięcie. Możesz również zainstalować nowe systemy zatrzasków, jednak jeśli zauważysz, że woda nadal płynie z drzwi, być może będziesz musiał wymienić uszczelkę. Uszczelka to uszczelnienie biegnące wzdłuż drzwi, które zapobiega wydostawaniu się wody ze zmywarki.

W przypadku uszkodzenia uszczelki jest to  dość proste rozwiązanie . Spróbuj namoczyć nową uszczelkę w ciepłej wodzie z mydłem, aby była elastyczna i mniej skomplikowana w montażu. Podczas pracy przy drzwiach zmywarki można dokręcić zawiasy, jeśli są luźne.

2. Nieszczelna wanna do zmywarki

Jeśli masz swoją zmywarkę od dłuższego czasu lub używasz jej często, wyciek ze zmywarki może powstać z dziury noszonej w wannie. Detergenty i minerały  mogą korodować dno komory zmywarki, powodując wyciekanie wody i gromadzenie się jej pod zmywarką. Możesz naprawić niektóre wanny, ale w zależności od wieku Twojej zmywarki i powagi problemu może być konieczna wymiana całej zmywarki.

3. Poluzowanie lub uszkodzenie zaworów

Im dłużej masz swoją zmywarkę, tym bardziej prawdopodobne jest, że połączenia i węże wewnątrz mogą się poluzować. Okresowo sprawdzaj węże odpływowe, aby sprawdzić, czy wszystko jest dobrze podłączone, na przykład zaciski utrzymujące wąż po obu stronach. Powinieneś również sprawdzić, czy zawór wlotowy wody działa płynnie i nie jest zablokowany, ponieważ może to również spowodować zalanie.

W przypadku pęknięcia węży można je łatwo wymienić po krótkiej wycieczce do sklepu z narzędziami. Przed zakupem jakichkolwiek elementów sprawdź typ modelu zmywarki, aby upewnić się, że masz właściwy. Wydrukuj lub zrzutu ekranu zdjęcia elementów i porozmawiaj z ekspertem w sklepie z narzędziami, jeśli masz jakieś szczegółowe pytania dotyczące tego, które zawory najlepiej pasują do Twojej zmywarki.

4. Niewspółosiowość powodująca nieszczelność zmywarki

Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie przeciekającej zmywarki jest upewnienie się, że urządzenie jest wypoziomowane. W przypadku nieprawidłowego wyrównania pod zmywarką może gromadzić się woda. Możesz również umieścić podkładki pod zmywarką i ponownie zmierzyć wyrównanie.

Gdy wszystko wyregulujesz i idealnie wypoziomujesz zmywarkę, znów będzie działać płynnie. Jeśli masz trudności z samodzielnym wypoziomowaniem zmywarki, skonsultuj się z technikiem lub obejrzyj film online, aby zobaczyć, jak to się robi. Pamiętaj, aby zawsze odłączyć zasilanie zmywarki  przed wykonaniem jakichkolwiek napraw  — woda i prąd nie mieszają się!

5. Używanie niewłaściwego detergentu do zmywarki

Nigdy nie należy używać zwykłego mydła do naczyń w zmywarce — będzie się on zbytnio pienił, co może prowadzić do wycieku. Kupuj wyłącznie detergenty przeznaczone do zmywarek. Nawet spłukanie naczyń  zwykłym płynem do naczyń  przed uruchomieniem ich w zmywarce może spowodować wyciek.

Jeśli chcesz uniknąć bulgotania mydła i wywierania nacisku na uszczelkę drzwi, nie mieszaj zwykłego mydła do naczyń w zmywarce. Szukaj detergentów do zmywarek w płynie lub w kapsułkach z proszkiem. Obie działają delikatnie w zmywarkach i są zaprojektowane tak, aby utrzymać mydło i wodę wewnątrz urządzenia, zamiast gromadzić się pod spodem i na podłodze.

6. Zmywarka jest przepełniona

Nadal zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego zmywarki przeciekają?”. Możliwe, że urządzenie pobiera więcej wody niż powinno, co powoduje, że nie spływa prawidłowo. Może to spowodować spływanie wody ze zmywarki na podłogę.

Możesz również mieć problemy z samym odpływem lub zawór pływakowy nie jest w stanie prawidłowo uszczelnić. Zależy to od rodzaju posiadanej zmywarki, dlatego zawsze należy najpierw zapoznać się z instrukcją obsługi lub stroną internetową producenta. Znajdziesz tam bardziej szczegółowe informacje na temat systemu opróżniania jednostki i tego, co może powodować przepełnienie wodą. Naprawa pralek Warszawa to także nasza specjalizacja.

Rozwiązanie problemu raz na zawsze

Posiadanie aparatu może być naprawdę uciążliwe, zwłaszcza gdy nie masz pewności, na czym właściwie polega problem. Naprawa przeciekającej zmywarki nie znajduje się na szczycie listy ulubionych rzeczy do zrobienia, ale problemy można rozwiązać po prostu po uprzednim zidentyfikowaniu problemu. Zaoszczędzisz sobie dużo czasu i pieniędzy, wynajmując profesjonalny serwis naprawczy z naszą listą przyczyn i rozwiązań.