Kategorie:

Co to jest krata metalowa?

Avatar
Opublikowane przez Kriskon

Co to jest krata metalowa?
Słowo „krata” może odnosić się do wielu elementów metalowych w przemyśle metalowym. Każda forma ma swój własny zbiór odrębnych cech, które sprawiają, że mniej lub bardziej nadaje się do określonego zastosowania. Na przykład w odpływach ulicznych zwykle stosuje się rodzaj kraty prętowej, podczas gdy chodniki są zwykle używane w bezpieczniejszym typie rozszerzonej kraty lub rozpórki uchwytu. Krata metalowa, niezależnie od rzeczywistego zastosowania, zapewnia odpowiednie odwodnienie, wentylację i środki ochronne w wielu gałęziach przemysłu.

Różne rodzaje krat metalowych
Kraty stalowe są bardzo różne zarówno pod względem materiałów, jak i przeznaczenia. Aby zapewnić bezpieczeństwo systemów operacyjnych w oparciu o ich zastosowania, wykorzystywane są różne rodzaje metali i różne rodzaje produkcji. Zależy to również od różnych parametrów, takich jak wytrzymałość i rozmiar, lokalizacja i zastosowanie.

Rozszerzone kraty metalowe
Siatki z siatki cięto-ciągnionej to metalowe kraty, które są wykonane przez dzielenie w arkuszach blachy, a następnie arkusze są rozszerzane do kształtu rombu. Arkusze są cięte, aby były gładkie i idealne. Stal nierdzewna, stal węglowa i aluminium itp. to metale, które również można rozszerzać. Metoda rozprężania jest bardzo opłacalna, ponieważ nie powoduje powstawania odpadów, a ponieważ w materiale nie wierci się otworów, struktura jest zachowana. Typowe zastosowania obejmują schody, podłogi, ogrodzenia i zabezpieczenia z powiększonymi kratami metalowymi.

Krata prętów
Kraty prętowe wykonane są z równoległych prętów, które są przymocowane do prostopadłych prętów. Pręty te są łączone przez spawanie. Nitowanie, ciasne zazębienie i zaciskanie są alternatywami dla spawania. Najbardziej opłacalny sposób mocowania komponentów i obliczana jest grubość pręta. Kraty prętowe są wykonane z różnych materiałów, ale w większości są wykonane ze stali nierdzewnej i aluminium. Ze względu na bardzo dużą wytrzymałość na wagę i dużą przestrzeń jest wykorzystywana w przemyśle do posadzek, a także w ewakuacjach, odwodnieniach ulicznych i mostach.

Kraty bezpieczeństwa
Najczęściej stosowanym rusztem metalowym jest krata bezpieczeństwa, która jest zwykle używana jako powierzchnia do chodzenia. Ma to na celu poprawę równowagi i zapobieganie ryzyku poślizgnięcia się i upadku. Kraty bezpieczeństwa są zwykle wykonane z małych występów w kształcie rombu, te diamentowe kształty są formowane przez tłoczenie blachy na zimno, co poprawia stabilność. Te kraty zabezpieczające mają wolną przestrzeń, która zapewnia duży przepływ powietrza i drenaż. Stal nierdzewna i aluminium to również metale, które mają dobrą przyczepność i mogą być używane jako kratka bezpieczeństwa. Są one stosowane na chodnikach, klatkach schodowych i innych powierzchniach, po których można chodzić.

Siatka druciana
Siatka druciana, znana również jako tkanina druciana lub tkanina, jest formą metalowej kraty składającej się z równoległych rzędów i przecinających się kolumn drutu. Jest prosty w użyciu, trwały i używany w różnych branżach. Jest bardzo elastyczny i może być używany do wielu różnych celów, ponieważ może być wytwarzany z wielu różnych materiałów i metali oraz może być wykonany tak, aby spełnić prawie nieograniczoną liczbę wymagań. Siatka druciana jest szeroko stosowana zarówno w środowisku produkcyjnym, jak i komercyjnym. Może być używany do różnych celów, w tym:

Filtracja i separacja
Cyrkulacja powietrza
Materialna fortyfikacja
Ogrodzenie i skanowanie
Spawana siatka druciana i pleciona siatka druciana to rodzaje siatki drucianej.

Spawana siatka druciana: Spawana siatka druciana ma przecinające się rzędy i kolumny równoległych drutów, które są zespawane ze sobą na skrzyżowaniu. Poza kratami mamy również w ofercie klasyczne wycieraczki podłogowe różnego rodzaju, takie jak wycieraczki aluminiowe!
Tkana siatka druciana: Aby zbudować bezpieczną warstwę, tkana siatka druciana ma szereg przecinających się drutów utkanych nad i pod prostopadłymi drutami.