wulkanizacja opon (1)
Kategorie:

Kiedy wiesz, że nadszedł czas, aby zmienić opony w samochodzie?

Opony są jedną z najważniejszych części Twojego samochodu, ponieważ Twój samochód dosłownie na nich jeździ. Tak jak potrzebujesz dobrej pary butów, aby wyglądać i czuć się najlepiej, Twój samochód również potrzebuje dobrego zestawu opon, aby spisywał się jak najlepiej.

Zły komplet opon nie tylko pogarsza wygląd Twojego samochodu, ale może mieć negatywny wpływ na jego osiągi, a nawet może narazić Twoje życie na niebezpieczeństwo. Ale jak powiedzieć, że Twój samochód potrzebuje nowego zestawu opon? Chociaż nie ma dokładnego sposobu, aby określić, jak długo wytrzymałaby opona, ponieważ żywotność opony zależy od kombinacji czynników. Istnieje jednak kilka wskaźników, które pomogą Ci określić, kiedy nadszedł czas, aby Twój samochód potrzebował zupełnie nowego zestawu butów. Czytaj dalej tego bloga firmy Auffenberg Chrysler z Herrin w Herrin w stanie Illinois, aby dowiedzieć się, kiedy jest właściwy czas na wymianę opon samochodowych. Wulkanizacja opon marki to zakład, który czeka na Twoje auto.

Wymień opony po pięciu latach użytkowania

Dobrą praktyczną zasadą zalecaną przez większość firm oponiarskich i stosowaną przez odpowiedzialnych kierowców w regionie jest wymiana opon samochodowych po pięciu lub więcej latach użytkowania. W tym czasie możesz regularnie sprawdzać wizualnie opony, aby sprawdzić, czy bieżniki są widoczne lub zlecić ich dokładne sprawdzenie profesjonalistom.

Na co należy zwrócić uwagę podczas kontroli opon?

 • Nierówne zużycie bieżnika
 • Płytkie stopnie
 • Kamienie między bieżnikami, gwoździe w oponach itp.
 • Pęknięcia między bieżnikami
 • Nacięcia lub pęknięcia ściany bocznej i uszkodzenia spowodowane uderzeniem
 • Uszkodzone nasadki zaworów

Maksymalnie dziesięć lat, bez względu na wszystko

Nawet jeśli opony mogą wyglądać dobrze i bez względu na to, jak ostrożnie lub jak mniej jeździłeś samochodem, zawsze dobrze jest wymienić opony samochodowe po maksymalnie dziesięciu latach od daty produkcji. Guma opon jest naturalną mieszanką, która z czasem staje się twarda i krucha, co może powodować rozpadanie się opon lub powstawanie pęknięć. Zobacz także nasz potężny serwis opon wulkanizacja opon Wilanów.

Skąd wiesz, kiedy wyprodukowano Twoje opony?

Cóż, większość opon ma numer DOT lub datę produkcji podaną na ścianie bocznej.

Wypadki i wyrównanie kół

Powinieneś również natychmiast zmienić opony w samochodzie, jeśli Twój samochód uległ wypadkowi lub uderzył w coś z uderzeniem i zauważysz zmianę w jego prowadzeniu. Jeśli słyszysz lub czujesz hałas lub wibracje pochodzące z kół, może to być spowodowane złym ustawieniem kół. Jeśli koła Twojego samochodu nie są ustawione w jednej linii, samochód ma tendencję do ściągania w lewo lub w prawo podczas jazdy po prostej drodze. Długotrwałe użytkowanie bez wyrównania może powodować nierównomierne zużycie opon. Opony mogą również ocierać się o coś, co może powodować hałas i wibracje. Wulkanizacja Mokotów jest najlepszym serwisem opon w Warszawie.

Wymień oponę, gdy zauważysz je w oponach

 • Bieżniki opon zużyte poza zalecanymi poziomami głębokości
 • Nacięcia lub pęknięcia na ścianach bocznych
 • Dowolny otwór w oponie o średnicy większej niż 6 mm
 • Gwóźdź w bieżniku
 • Uszkodzona lub zdeformowana stopka lub krawędź opony, która siedzi na kole
 • Powinieneś również rozważyć wymianę opon, jeśli używasz w swoim pojeździe różnych typów opon lub opon różnych marek.

Wulkanizacja opon Warszawa zaprasza.