infokiosk multimedialny (1)
Kategorie:

WARTOŚĆ KIOSKÓW MULTIMEDIALNYCH DLA FIRM

Wykorzystanie kiosków multimedialnych w środowisku biznesowym jest coraz powszechniejsze. Wiele firm korzysta z tego typu technologii interaktywnej, aby rozwijać wydajniejszą komunikację ze swoimi klientami. Kioski interaktywne i digital signage okazały się nowoczesnym sposobem dostarczania informacji do klienta, a jednocześnie sprawia, że ​​usługi są wygodniejsze, dokładniejsze i skuteczniejsze .

Od redukcji kosztów po poprawę komunikacji i zadowolenia klientów, kioski multimedialne mogą usprawnić biznes na różne sposoby. Gdy firma oferuje klientom możliwość korzystania z interaktywnego ekranu w swoim zakładzie, łączy to wygodę z osobistą interakcją i jednocześnie unowocześnia biznes.

Kioski multimedialne stają się w ten sposób bardzo szybko integralną częścią strategii marketingowej organizacji, biorąc pod uwagę różne zalety i cechy, które prezentują .

Co to jest kiosk multimedialny?

Kiosk informacyjny to sprzęt sprzętowy ze specjalistycznym zintegrowanym oprogramowaniem, którego głównym zadaniem jest dostarczanie przydatnych informacji oraz umożliwianie użytkownikom dokonywania transakcji (w dowolnej firmie i branży).

Kioski te mają samoobsługę jako główną cechę, co oznacza, że ​​każdy może samodzielnie otrzymać swoje produkty i usługi. Korzystając z tych kiosków, klienci mają więcej pozytywnych doświadczeń, bez konieczności czekania w długich kolejkach .

W rzeczywistości oczekuje się, że przychody z rynku kiosków multimedialnych mogą wynieść w 2025 roku ok. 40 mld euro, czyli ok . .

Jakie są funkcje tych kiosków?

Nikt nie lubi czekać w długich kolejkach, aby być obsługiwanym. Oprócz marnowania czasu użytkownicy są przesyceni i nie mają pozytywnych doświadczeń. W tym sensie kioski multimedialne kończą frustrację klientów, prezentując firmom i użytkownikom różne możliwości, takie jak:

 • Dokonuj płatności
 • Dostarczyć informację;
 • Składaj zamówienia;
 • Kupuj produkty;
 • Mapy i Wayfinding
 • Reklama;
 • Zarządzanie kolejkami;
 • Wydrukować;
 • Zabawa;
 • Dostęp do Internetu .

Oprócz funkcji, które same w sobie są korzystne, kioski multimedialne mają wiele zalet:

 • Zmniejszone koszty;
 • Większa wydajność;
 • Bardziej efektywna obsługa klienta;
 • Wzrost sprzedaży;
 • Lepsze doświadczenie zakupowe klientów;
 • Więcej interakcji z klientem;
 • Zwiększona satysfakcja pracowników;
 • Szybki zwrot z inwestycji;
 • Aktualizacje komunikacji w czasie rzeczywistym;
 • Zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa konsumentów;
 • Wymagana niewielka konserwacja;
 • Większa precyzja (dokładniej dla zamówień);
 • Elastyczność i dostosowywanie;
 • Szybkość;
 • Lojalność klienta .

Biorąc pod uwagę wszystkie te funkcje i korzyści, należy odnieść się do rodzaju istniejących kiosków multimedialnych. W zależności od funkcji możemy posiadać różne rodzaje kiosków .

Jakie rodzaje kiosków multimedialnych istnieją?

Kioski multimedialne są w stanie wykorzystać technologię, która umożliwia elastyczne wdrażanie komunikatów marketingowych, które mogą informować, bawić i wchodzić w interakcje z klientami .

Ale istnieje kilka rodzajów kiosków (które mogą być wewnątrz i na zewnątrz ) .

1. Kioski transakcyjne

Kioski transakcyjne są przystosowane do dokonywania transakcji i płatności w prosty, sprawny i szybki sposób .

Wraz z postępem technologicznym, a co za tym idzie, preferencjami konsumentów, rozwiązania płatnicze i transakcje samoobsługowe przechodzą teraz przez kioski – wykorzystywane w różnych sektorach, od dostawców usług publicznych po rządy i uniwersytety .

Przykładem jest automatyczny system zarządzania płatnościam, który dostosowuje się do każdego rodzaju działalności i automatyzuje wszystkie procesy zarządzania pieniędzmi .

2. Kioski samoobsługowe

W dobie niezależności, pewności siebie i przedsiębiorczości samoobsługa zmienia branżę i biznes. Branża wciąż się dostosowuje, a jednocześnie odkrywa się na nowo. Wtedy stało się pilne, aby wdrożyć te nowe technologie w różnych sektorach działalności, takich jak handel, restauracje, zdrowie itp. Dzięki kioskom samoobsługowym Twoja firma będzie mogła zaoferować inne, zwinne i praktyczne doświadczenie do klientów i może to być wyróżnienie, którego potrzebujesz w stosunku do konkurencji.

Ponadto dzięki kioskom samoobsługowym możesz zapewnić większą wygodę, zmniejszyć kolejki, poprawić jakość obsługi klienta, a nawet zwiększyć sprzedaż.

3. Kioski bankowe

Innowacja usług finansowych polega na wirtualizacji obsługi klienta. Wraz z rozwojem technologii i postępującą wirtualizacją bankowości pojawiła się potrzeba przekształcenia tradycyjnych bankomatów w SSBK, udostępniając więcej usług w jednym terminalu. SSBK umożliwiają prezentację bardziej kompletnej i przyjaznej dla użytkownika platformy wirtualnej, dostarczając jednocześnie licznych komponentów, które znacznie rozszerzają zakres usług.

Oprócz zapewnienia nieprzerwanej obsługi blisko klienta, kioski bankowe zapewniają oszczędność kosztów i samoobsługę ze zdalną pomocą.

Kioski multimedialne we wszystkich sektorach

Kioski multimedialne mają na celu poprawę doświadczeń i satysfakcji klientów, tak aby niemal wszystkie sektory społeczeństwa mogły korzystać z dobrodziejstw tych rozwiązań technologicznych. Beneficjentami są sektory: przemysł, gastronomia, zdrowie, turystyka i hotelarstwo, transport publiczny, bankowość, kino, administracja publiczna, edukacja i kultura.

Poznaj nasze rozwiązania dla różnych sektorów!

Jak powstają kioski multimedialne?

Aby wyprodukować infokioski multimedialne, należy najpierw zastanowić się nad projektem koncepcyjnym. Poprzez myślenie projektowe projektanci tworzą rozwiązania dostosowane do potrzeb każdego projektu i pomysłu. Jest to kluczowy krok w ustaleniu, jaki rodzaj oświetlenia lub oznakowania jest potrzebny, aby kiosk był widoczny i atrakcyjny dla użytkowników. Inżynierowie projektujący następnie pracują nad pożądaną koncepcją i tworzą funkcjonalny model.

Po opracowaniu projektu rozpoczyna się produkcja rozwiązań i montaż kiosku. Każdy element jest dopasowywany i sprawdzany przed integracją oprogramowania. Oprogramowanie jest następnie integrowane i testowane przez odpowiedni zespół programistyczny. Po zintegrowaniu oprogramowania komponenty są ponownie sprawdzane w celu zapewnienia jakości i funkcjonalności. Na koniec jednostki są czyszczone, sprawdzane, pakowane i przygotowywane do ostatecznego miejsca przeznaczenia.